יום שני, נובמבר 14, 2005

My essay

אנשים כמו יצחק רבין נדירים .רבין היה איש גדול ובחייו היה מפקד במערכות להגן את המולדת שלו וגם היה מפקד במערכה לשלום. נלחם והצטין עצמו בפלמח עד שהכוח נפוזר אחרי ערץ הישראל הקימה . כבר כשמלאו לו רק 32 הפך אלוף. רבין היה אחד ממנהגים הגולים בצבא שלנו.

למרות שהתקשה מכיווה שנלחם בהרבה מערכות, רבין ראה שיש חלופיים למלחמה. לרבין היה חלום שיום אחד נאפשר שלום בין עצמנו והשכנים הערבים שלנו. הרבה אנשים התנגנו להדרך שרבין הלך את כף הרגל שלו. כמה מהם סברו ועוד סבורים שיש יותר מדי שונים וקשיים להתגבר כדי להשלים. אחוז גדול מאחרים לדעו ששלום עם ערבים (או עם יהודים) לא מעשי. רבין לא סבר שאין להתגבר עליו. דווקא הקשיים ותלאות שמתחברים עם החפוש לפתרון, רבין האמין שפתרון אפשר. רבין עמד על כך. הוא עמד על האפשרות של שלום והרחבה של חברותי בפני שנאה.

אך עולי את החלום של רבין היה יותר מדי מהפכני והעולם עוד לא מוכן לדמות או להגשים
חלומות כאלה. היה הודות את החלום הזה, הדבר שהכי יצוגי של מפעל חייו, שרבין התנקש. מותו מכה את הפעילות לשלום קשה מאוד.

לפני 10 שנים חסרנו את הכוח להמשיך ללכת על הדרך שם על יצחק רבין. 10 שנים 10 שנים יותר מדי לנהג כאילו שלום הוא לא צריך יומיומיים. שהחלום של רבין מתעלם ממנו, זה חילום להשם שלו, להחיו, וגם לעצמנו. עכשיו, היום, כולנו יהודים וערבים צריכים להתחיל להחיות את החלומו ולחדש את הנסיון לעצב שלום ביחד כדי לסיים כל את השנאים בינינו. אם על נעשה את הזה, כולנו יסבלו. אי אפשר להיכנע או שנאה יזכה. היה לרבין קסם לליבו. אנחנו צריכים קצת מהקסם שלו
.

links to this post

4 Comments:

At 7:55 לפנה״צ, Blogger Zahra said...

Lessons from a Campaign Blogger
Matt Stoller , until recently the chief blogger for Jon Corzine's gubernatorial run in New Jersey, has a must-read piece on the future of blogs in political campaigns.
Find out how to buy and sell anything, like things related to road construction of pa on interest free credit and pay back whenever you want! Exchange FREE ads on any topic, like road construction of pa!

 
At 3:28 לפנה״צ, Anonymous civax said...

Hi Yael,
Got to this blog through the comments on Renata's blog - and your determination to try and write in hebrew is worth of compliments.

Keep on the good work!
Take care...

(I'm really leaving with a smile!)

 
At 8:13 לפנה״צ, Blogger Yael K said...

Thank you Civax!

 
At 11:48 לפנה״צ, Anonymous civax said...

:)

 

הוסף רשומת תגובה

Links to this post:

צור קישור

<< Home


View My Stats